V sobotu 10. februára 2018 sa uskutočnila v Tvrdošíne na Orave akcia Zastavme zlo z Istanbulu. Jej cieľom je, aby Slovensko vzalo späť svoj podpis spod Istanbulského dohovoru, ktorý napriek tomu že je označovaný ako dokument zaoberajúci sa pomocou pre týrané ženy, ženám nepomáha, ale zavádza rodovú ideológiu.

 

V Košiciach, pri februárovej svätej omši za život sa budeme venovať novej a veľmi aktuálnej téme umelého oplodnenia. Tzv. asistovaná reprodukcia je veľkým pokušením pre bezdetné páry. O záujme svedčí aj to, ze na Slovensku máme viac ako desať centier umelého oplodnenia. Druhou stranou mince sú napr. desaťtisíce embryí, ktoré boli zničené alebo zmrazené. Ďalším otáznikom sú  fyziologické i psychické následky pre deti, ktoré sa narodili z umelého oplodnenia.

2 percentaVďaka vaším darom sme v minulom roku mohli podporiť výrobu 150-tisíc letákov k projektu 9 mesiacov za život, dotlač brožúry Hormonálna antikoncepcia (10-tisíc kusov) a malú bilbordovú kampaň.

V roku 2018 chceme pokračovať v mnohorakej službe najmenším. Pre lepšiu predstavu si všimnite naplánované akcie pre rok 2018.

Pravidelná svätá omša za život sa konala 25. januára 2018 so začiatkom o 16:30.  Osobitne sme sa venovali  ženám, ktoré zažili PAS - Post abortívny syndróm. Tá sužuje nie jednu  mamu či otca, ktorí v rôznej intenzite trpia bolesťou zo straty svojho nenarodeného dieťaťa (po umelom alebo spontánnom potrate). 

Podrobný rozpis akcií, ktoré pripravujeme počas roka 2018. Dátumy budeme predbežne dopĺňať a aktualizovať 

Prihlásenie