8. novembra 2016 (utorok) bude na Verejnom cintoríne v Košiciach odhalené a požehnané špeciálne hrobové miesto - pre deti, ktoré zomreli pred narodením.

 

Bude to ďalší príspevok k sláveniu Roka milosrdenstva. Mŕtvych pochovávať je jeden zo skutkov telesného milosrdenstva. Považujeme to za čosi samozrejmé. No deťom, ktoré zomreli pred narodením, je táto „samozrejmosť“ dopriata len výnimočne.

Výnimočnosť udalosti zvýrazní dopoludňajšie ekumenické sympózium na tému Prenatálne dieťa. Nádherné a jedinečné. Bude prebiehať na Teologickej fakulte KU od 09:00 do 12:00, za prítomnosti hostí z Mukačeva.

 

Slávnostné požehnanie hrobu začne ekumenickou bohoslužbou slova v obradnej sieni Verejného cintorína o 14:00. Hlavným celebrantom bude košický arcibiskup Bernard Bober, kázať bude košický eparcha Milan Chautur.

 

Pri hrobe sa prihovoria zástupcovia zaangažovaných organizácií a celebranti požehnaním odovzdajú Košičanom hrob k užívaniu.

 

banner 3Projekt hrobového miesta pre nenarodených vznikol vďaka mnohým darcom a stále potrebuje podporu. Aj Vy môžete prispieť na dokončenie tohto diela(klikni na logo)

 

Podrobný program celého dňa si môžete pozrieť na plagáte:

 

plagat_november2016-1.jpg


AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com

Prihlásenie