Za prítomnosti zástupcov ekumenických spoločenstiev z Košíc i Mukačeva bol 8. novembra 2016 v metropole Východu požehnaný hrob, kde budú môcť pochovať rodičia svoje dieťa, ktoré zomrelo pred narodením.

 

pamatnik KE
Hrobové miesto vzniklo v spolupráci Farnosti Kráľovnej pokoja Košice-Juh a Aliancie za život, o.z.. ako konkrétny príspevok k sláveniu Roka milosrdenstva. Na náhrobnom kameni je vyobrazená hra farebných vlákien, ktoré predstavujú rozvíjajúci sa život ako činnosť Boha Stvoriteľa.

 

Dielo je doplnené citátom 139 žalmu: "Utkal si ma v živote mojej matky."
Požehnanie hrobu začalo o 14:00 ekumenickou bohoslužbou slova v obradnej sieni verejného cintorína. Slávnosti predsedal košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč, kázal Mons. Milan Chautur, košický eparcha.


Hrobové miesto je pripravené na užívanie. Všetky potrebné inštrukcie sa nachádzajú na stránke: hrobovemiesto.detike.eu

ĎAKUJEME źa podporu pri realizácií projektu

Inštitútu Leva XIII.
firme Ginka
firme Kamenárstvo Šofranko
firme Requiem
a všetkým súkromným darcom

 

1-_Nový_hrob_pre_naších_najmenších_pred_odhalením.JPG2-_bohoslužbu_viedli_dvaja_košickí_biskupi.JPG3-_V_obradnej_sieni_sa_na_ekumenickú_bohoslužbu_zišlo_asi_150_ľudí.JPG4-_počas_bohoslužby_slova_zaznelo_evanjelium_o_skutkoch_milosrdenstva.JPG5-_zástupca_ekumenického_spoločenstva_z_Mukačeva_kladie_veniec_na_nový_hrob.JPG6-_rodičia_a_deti_patria_k_sebe.JPG7-_účastníkom_sa_prihovoril_aj_gynekológ_MUDr._Peter_Lukčo.JPG8-_odhalenie_hrobu_-_Mons._Milan_Chautur.JPG9-_Mons._Marek_Forgáč_požehnava_hrob.JPG10_-_Utkal_si_ma_v_živote_mojej_matky.jpg


AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com

Prihlásenie