5. novembra 2013 o. arcibiskup Bernard Bober požehnal Misijný pamätník nenarodeným deťom. Spravuje ho naše spoločenstvo Deti svätej Alžbety - Aliancia za život, o.z. Ide o piaty exemplár úspešného diela mladého umelca Mgr. art. Martina Hudačeka.

 

 

Pamätník bol špeciálne vyrobený tak, aby mohol putovať do jednotlivých komunít, farností, škôl, alebo iných spoločenstiev po celom Slovensku. Chceme, aby sa čím viac ľudí dostalo do kontaktu s týmto súsoším, ktoré dokáže jemným spôsobom odkomunikovať vážnu tému bolesti po potrate, potrebu odpustenia, uzdravenia a zmierenia.

 

V širšom zmysle dáva šúsošie príležitosť, aby sa komunita zamýšľala nad mnohorakými témami, ktoré súvisia s ochranou nenarodených detí. Sme radi, že vám môžeme vyjsť v ústrety a na určitý čas ponúknuť toto nádherné dielo do vašej starostlivosti.

 

Predtým je treba zaregistrovať na konkrétny termín. Vyberte si vhodný termín v plánovacom kalendári:

 

PLÁNOVACÍ KALENDÁR - TERMÍNY

 

Dávame Vám do pozornosti aj zbierku konkrétnych inšpirácií, aké konkrétne aktivity možno realizovať v súvislosti s návštevou Pamätníka vo vašej komunite.

 

MANUÁL K PAMÄTNÍKU

 

INŠPIRÁCIE K PROPAGÁCII VO VAŠEJ KOMUNITE

 

INŠPIRÁCIE K DEKORÁCII PAMÄTNÍKA

 

 

Misijný pamätník si môžete rezervovať e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prihlásenie